progeCAD.pl banner


Informacje Samorządu Uczniowskiego


Rok szkolny 2014/2015


 OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2014-15
Dnia 30 października 2014r. miały miejsce Otrzęsiny klas pierwszych. Impreza odbyła się w restauracji „Pod Jeleniem”. Uroczystość została przygotowana przez klasy drugie, a poprowadzona przez przewodniczącego i zastępcę przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły – Wojtka Święcickiego i Basię Kuriatę. Po wykonaniu wyznaczonych zadań zwycięska drużyna otrzymywała punkty i nagrody. Najwięcej radości przyniosło zadanie związane z wyławianiem jabłek z wody bez użycia rąk. Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy stanęli na wysokości zadania i wzięli czynny udział w otrzęsinach – oni stali się dzięki temu pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Samorząd Uczniowski


 6 listopada Samorząd Szkolny informuje
Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015
 1. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Wojciech Święcicki
 2. Zastępca Przewodniczącego – Barbara Kuriata
 3. Sekretarz Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Michalska
Członkowie:
 • 1ek – Justyna Susz
 • 2ef – Magdalena Sabat
 • 2k – Marek Szymaniec
 • 3kt – Marinella Wierzbicka
 • 3ef – Karolina Kuderczak
 • 4kt – Kinga Olejnik/Olimpia Małopolska
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem informuje, że w drodze wyborów, przeprowadzonych przez uczniów dnia 23.10.2014 r. Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia wybrany został p. Tomasz Traczyński.

Rok szkolny 2013/2014


 25 czerwca 2014 r. Uczeń lata Piotrek Markulak
Samorząd uczniowski informuje, że dnia 18 czerwca 2014 r. w drodze głosowania "Uczniem lata" wybrany został Piotrek Markulak z klasy 3k, który jest osobą koleżeńską i pomocną. Działa aktywnie w naszej parafii. W kościele p.w. św. Jakuba pełni funkcje ceremoniarza. Interesuje się informatyką i programami komputerowymi. Serdecznie gratulujemy i już zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnym etapie plebiscytu!
Samorząd uczniowski


 24 czerwca 2014 r. Uczeń wiosny Markus Mizera
Samorząd uczniowski informuje, że dnia 24 kwietnia 2014 r. w drodze głosowania "Uczniem wiosny" wybrany został Markus Mizera z klasy 2E, który ma talent sportowy, interesuje się piłką nożną, jest zawodnikiem klubu WKS Śląsk Wrocław, z tą drużyną osiągnął wiele sukcesów. Serdecznie gratulujemy i już zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnym etapie plebiscytu!
Samorząd uczniowski


 10 kwietnia 2014 r. „Konkurs - „Jan Paweł II – orędownik rodzin”„
W związku z przygotowaniem do kanonizacji błogosławionego papieża Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnym konkursie o papieżu Janie Pawle II, pod hasłem „Poznaj Jana Pawła II”. Tematem szczegółowym dla szkół ponadgimnazjalnych był: „Jan Paweł II – orędownik rodzin” . Można było stworzyć m.in. pracę pisemną, wiersz, reportaż, etiudę filmową oraz prezentacje multimedialną. Tę ostatnią formę wybrała uczennica naszej szkoły – Alicja Wawrejko z klasy 3f. Jej prezentacja została zauważona i wyróżniona. Ala w nagrodę oprócz dyplomu i drobnych upominków otrzymała zaproszenie na wyjazd do Rzymu na uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Serdecznie Jej gratuluję i cieszę się, że Jej trud został doceniony. Życzę Jej także wielu wspaniałych, duchowych przeżyć w Wiecznym Mieście.
Maria Varanka- Traczyńska


 5 kwietnia 2014 r. „Informacje Samorządu Uczniowskiego
Samorząd uczniowski informuje, że dnia 11 LUTEGO 2014 r. w drodze głosowania „Uczniem zimy” wybrany został KONRAD RODAK z klasy 2E. Jest on uczniem aktywnym politycznie, angażuje się w stworzenie Młodzieżowej Rady Gminy. Serdecznie gratulujemy i już zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnym etapie plebiscytu!
Dnia 14 lutego 2014 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Sobótce miały miejsce Walentynki. Nastawienie do tego święta było pozytywne. Szkoła została ozdobiona w czerwone serduszka, a inicjatywną Samorządu szkolnego była poczta walentynkowa. Uczniowie byli uśmiechnięci, gdy dostawali walentynkę od tajemniczego wielbiciela. Dzień zakończył się sympatycznie, ponieważ w tym właśnie rozpoczynały się ferie. Następnie dnia 7 marca 2014 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Kobiet. Delegacja panów z Samorządu uczniowskiego przeszła po klasach, by rozdać wszystkim paniom kwiaty. Kilka dni później 10 marca 2014 roku obchodziliśmy Dzień Mężczyzny, podczas którego wszystkim panom rozdawane były drobne, słodkie upominki.
Karolina Kuderczak 11 października 2013 WYWIAD Z P. MARIĄ VARANKĄ-TRACZYŃSKĄ OPIEKUNEM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Jakich przedmiotów Pani uczy? Czy to zajęcie sprawia Pan przyjemność i daje satysfakcję?
Jestem nauczycielem religii. Oczywiście, że uczenie sprawia mi przyjemność. Każdy kontakt z uczniami zarówno w czasie lekcji, jak i podczas spotkań z Samorządem Uczniowskim daje satysfakcję. Przekazuję wiedzę uczniom, ale także bardzo wiele mogę się sama nauczyć od młodzieży.
Czy jako opiekun samorządu szkolnego propaguje Pani demokratyczne rozwiązywanie sporów? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Tak, myślę, że jest to najlepszy sposób. Każdy ma szansę zabrać głos w danej kwestii. Ważne jest, żebyśmy potrafili słuchać się nawzajem i potrafili spokojnie prowadzić dialog, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na dany temat. Jeżeli istnieje jakiś spór, dobrym rozwiązaniem jest głosowanie.
Czy uczniowie często przychodzą do samorządu z własnymi pomysłami ?
Trudno mi to jeszcze ocenić, bo jestem jego opiekunem dopiero niecałe dwa miesiące. Ale muszę podkreślić, że Samorząd Uczniowski czeka na nowe pomysły i propozycje uczniów.
Czy nie lepiej byłoby, gdyby Samorząd Uczniowski w szkole był wybierany na 3-letnią kadencje? Uczniowie bardziej by go poznali.
Z jednej strony tak, ale z drugiej – dzięki jednorocznej kadencji uczniowie mają możliwość ciągłego wyboru nowych osób. Daje to większe szanse na nowe pomysły i ciągły rozwój.
Która z nowych klas pierwszych spodobała się Pani najbardziej i dlaczego?
Wszystkie pierwsze klasy podobają mi się tak samo bardzo. Bardzo ucieszyło mnie, że większa część uczniów tych klas ma poczucie humoru i dystans do siebie. Pokazali to podczas otrzęsin.
Skoro Pani wspomniała o otrzęsinach – jak udała się ta impreza?
Nie mnie to oceniać, ja mogę tylko jeszcze raz podkreślić, że klasy pierwsze zaprezentowały się bardzo dobrze i należą im się za to duże brawa. Bardzo podobały mi się ich przebrania, nawet te cząstkowe. Potrafili odnaleźć się też w zadaniach wokalnych i plastycznych. Podziękowania i słowa uznania należą się także członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali i poprowadzili otrzęsiny.
Ilu uczniów co roku ubiega się o stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego?
Przeważnie jest to ok. trzech – pięciu kandydatów. W tym roku do wyborów zgłosiły się trzy osoby ubiegające się o stanowisko przewodniczącego szkoły.
Czy Samorząd będzie istniał poza szkołą?
Tak, oczywiście, uczniowie angażują się w akcje charytatywne także poza szkołą. Przykładem jest chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Jakie działania Samorząd zaplanował na ten rok szkolny?
Tych działań jest bardzo dużo. Z jednej strony Samorząd Uczniowski chce kontynuować tradycje szkolne już istniejące, jak "Szczęśliwy numerek";, a z drugiej pragnie wprowadzić nowości, jak np. plebiscyt „Uczeń jesieni/zimy/wiosny/lata” promujący osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach. Ponadto Samorząd będzie pomagał organizować imprezy szkolne, akcje charytatywne w naszej szkole, zaangażuje się w organizację np. Mikołaja, Walentynek, jasełek.
Na czym według Pani powinna polegać aktywność uczniów w życiu naszej szkoły?
Właśnie na udziale w różnego rodzaju przedsięwzięciach, o których wspominałam przed chwilą – imprezach szkolnych, akcjach charytatywnych, przedstawieniach, ale także przez uczestniczeniu w konkursach i olimpiadach. Jako opiekun Samorządu Uczniowskiego chcę przypomnieć, że Samorząd Uczniowski stanowią wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każdy może przedstawić swoje pomysły i propozycje. Chcę także życzyć wszystkim uczniom przede wszystkim kreatywności i pomysłowości i zaprosić do współpracy z Samorządem.
Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiała Karolina Kuderczak


 30 września 2013 Wybory do Samorządu Uczniowskiego
30 września odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów zwyciężył Kamil Gąsior (kl. 2K), natomiast wiceprzewodniczącym został Wojciech Święcicki (kl. 2e). Sekretarzem została Karolina Kuderczak (kl.2f). Łącznicy klas z Samorządem:
 • Klasa 1ef : Marcin Ladra
 • Klasa 1k: Dominik Kazimierski
 • Klasa 2ef: Matylda Gawlik
 • Klasa 2kt : Marinella Wierzbicka
 • Klasa 3ef: Patrycja Droszczak
 • Klasa 3kt: Kinga Olejnik
 • Klasa 4kt : Patryk Święcicki
Rzecznikiem Praw Ucznia w głosowaniu został wybrany p. Tomasz Traczyński. Gratulujemy :)!
Samorząd Uczniowski


 24 listopada 2010 Po co nam skrzynka kontaktowa?
Samorząd Uczniowski składa się reprezentantów wszystkich klas. Ma istotny wpływ na życie uczniów w szkole. Niewątpliwie jego członkowie chcieliby, aby wszyscy uczniowie czuli się w niej dobrze i aby lubili do niej przychodzić. Do tego potrzebna jest współpraca. Czasem uczniowie należący do Samorządu nie mają zbyt wiele nowych pomysłów. Stare pomysły się znudziły. Czasem Samorząd nie jest pewny, czy przygotowane przez niego imprezy podobały się. Są również w naszej szkole osoby, które mają ciekawe pomysły, ale wstydzą się ujawniać swoje propozycje na forum klasy. Bywają też sytuacje trudne, o których również można poinformować Samorząd Uczniowski. Nie gwarantujemy rozwiązania wszystkich spraw, ale wiele rozwiążemy. Listy do Samorządu mogą być anonimowe i podpisane przez ucznia lub klasę. Wszystkie są ważne i mogą usprawnić działalność Samorządu Uczniowskiego.Za wszystkie listy z góry dziękujemy.
Samorząd Uczniowski

 13 października 2010 Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2010/2011
Dnia 22 września odbyło się głosowanie do samorządu szkolnego. Obecny skład samorządu przedstawia się następująco: Aleksandra Dziaczyńska kl. 3tz - przewodniczący, Paweł Zasada kl. 2f - zastępca, Aneta Czaplińska kl. 2fz - sekretarz Zostali wybrani także łącznicy klas: 1e - Patryk Zięcina, 1f - Aneta Lagner, 1t - Patrycja Tyrała, 1k - Alan Rychlik 2F - Ewelina Trojnar, 2fz - Aneta Czaplińska 3fz - Mateusz Rusin, 3f - Jakub Lenart
Nad Samorządem Uczniowskim dzielnie czuwa P. Monika Szima - Efinowicz

 14 września 2010 Samorząd Uczniowski informuje
W dniu 22 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego nowej kadencji 2010/2011. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur na przewodniczącego do zarządu Samorządu Uczniowskiego (Paulina Sobolewska III h, Ola Dziaczyńska III tz, Mateusz Rusin IIItz) do dnia 17 września. Wszystkich kandydatów na przewodniczącego szkoły prosimy o wieszanie swoich plakatów wyborczych w klubie uczniowskim "Pod kamiennym Lwem". Mile widziane inne pomysły kampanii przedwyborczej. Ponadto wszystkie klasy muszą wybrać swoich przedstawicieli - łączników, którzy wejdą w skład Samorządu Uczniowskiego. Łącznicy mają zgłosić się do Pauliny Sobolewskiej do dnia 17 września (piątek). Zapraszamy do udziału w wyborach klasy I.
Powiatowy Zespół Szkół nr 3
w Sobótce
ul.Św. Jakuba 20
55-050 Sobótka
tel/fax: 071 316-23-00
licsob@wp.pl

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce