Teakwon-do

Adam Szulc trenuje Teakwon-do. Taekwon-do to sztuka samoobrony, która powstała w Korei w 1955 r. Wymyślona została i naukowo opracowana przez Choi Hong Hi. W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwon-do oznacza:
  • TAE - stopa, uderzenie stopą;
  • KWON - pięść, uderzenie pięścią;
  • DO - droga, sposób;
Adam trenuje od dziesięciu lat. Jego trenerem jest Pan Adam Alenowicz. Adam osiągnął już duże sukcesy. 5 stycznia 2010 roku otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Wrocławia za szczególne osiągnięcia sportowe. Na zawody sportowe jeździ niemalże po całym świecie. Był miedzy innymi w Holandii na Open Brabant Championships, w Hiszpanii, odwiedził Włochy. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Staszów 2009 Adam został Mistrzem Polski w kategorii walk indywidualnych w kategorii wiekowej do 66 kg oraz uzyskał I srebrny medal w kategorii układy stopni mistrzowskich. Dwa razy zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w walkach indywidualnych. Od dwóch lat reprezentuje Polskę w Taekwon-do Itf. Adam trenuje we wrocławskim klubie WSKT. Pierwsza grupa samodzielnie działającego już klubu WSKT Wrocław, powstała we wrześniu 2000 r. Była to grupa mieszana, gdzie ćwiczyły zarówno dzieci jak i młodzież. Strona internetowa jego klubu: http://wskt.pl/


DODO JUDO CLUB Sobótka

Damian Kaczak reprezentant klubu, występuje na zawodach krajowych i zagranicznych.

Piłka siatkowa

Joanna Plinta gra w Lidze kobiet.
Aneta Czaplińska i Agnieszka Rakowska grają w klubie GUKS Sobótka, wystepują w Ślężańskiej Lidze Kobiet.
Damian Foltyn występuje w drużynie OSiR Kunów, gra w Lidze Ślężańskiej.

Badminton

Karolina Rogalska trenuje w klubie UKS 2 Sobóka. Uczestniczy w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Nasi piłkarze

Rafał Olesek w piłkę nożną gra od 13 roku życia. Drużyna piłkarska, w której gra Czarni Siedlakowice to B klasa/8 liga, grupa 5. Oczywiście zawodnicy nie powiedzieli ostatniego słowa. Ich trenerem jest Pan Jerzy Czerwiec. Drużyną zajmuje się amatorsko. Razem z Rafałem grają Paweł Dusza i Piotrek Żurawski.Trenują 2 razy w tygodniu, a mecze rozgrywają w każdą niedzielę. Ich "najciekawszy" mecz ligowy został rozegrany z Jordanowem Śląskim. Zakończył się wynikiem 13:0 dla przeciwników. Strona internetowa ich drużyny, którą sami tworzą do obejrzenia pod adresem: www.czarnisiedlakowice.republika.pl Rafał jest również uczestnikiem wolontariatu, który działa przy naszym liceum pod opieką Księdza Artura Lecha. Młodzież opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach.


Dawid Szumierz to zawodnik drużyny Ślęża Sobótka. Jest napastnikiem. W piłkę gra od trzynastego roku życia. Ich trenerem jest pan Mirosław Dudys. Drużyna gra w lidze terenowej, w grupie drugiej. Trenują trzy razy w tygodniu, mecze rozgrywają w sobotę. Największe sukcesy Dawida to otrzymanie statuetki najlepszego bramkarza i strzelca oraz występy w LDJ Kąty Wrocławskie jako bramkarz. Strona internetowa drużyny znajduje się pod adresem: www.wulkan.sobotka.net
Damian Zając trenował piłkę nożną w klubie sportowym KS Polonia Bielany Wrocławskie. W piłkę gra od sześciu lat. Jest napastnikiem lub pomocnikiem napastnika. Jego drużyna trenuje dwa razy w tygodniu. W swojej karierze sportowej drużyna zdobyła wiele medali na różnych turniejach. Do najcenniejszych należy Mistrzostwo Gminy. Obecnie zawiesił treningi z powodów zdrowotnych. Planuje wrócić do Sportu w lecie.

Gramy dla Sobótki

Juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Śleża Sobótka to w większości uczniowie naszej szkoły, którzy grając w piłkę nożną czerpią tylko i wyłącznie satysfakcję, że mogą grać dla naszego miasta. Skąd stwierdzenie, że grają dla Sobótki? - Seniorzy naszego klubu na koszulkach mają napis: "Gramy dla Sobótki", więc my juniorzy też włączamy się do tego hasła - powiedział Przemysław Tupik, napastnik Ślęży
Początki tworzenia zespołu były trudne, kadra bardzo często się zmieniała, co w efekcie nie przynosiło wyników. Nadeszła nowa era, którą kibice i działacze nazywają "ulicznym zespołem", a to dlatego , że piłkarze którzy reprezentują barwy żółto zielonych, to przede wszystkim koledzy z jednej ulicy. Sezon 2006/07 to pierwsze kroki nowego zespołu i trenera, którym został znany w Sobótce Robert Pierzga. Zgranie zespołu, taktyka, a przede wszystkim nauka, tak miał wyglądać pierwszy sezon gry, nikt wtedy nie myślał o sukcesach, natomiast awans marzył się wszystkim w następnym sezonie. Duże szczęście, bo to przede wszystkim szczęście dało awans młodym piłkarzom z Sobótki, którzy po ciężkiej walce w sezonie 2007/08, z drugiego miejsca awansowali do "okręgówki"
- To było coś niesamowitego, poczułem się wtedy trochę bohaterem, bo niektóre bramki, które strzeliłem dla tego zespołu pomogły w awansie - ze szczęśliwym wyrazem twarzy opowiada Szymon Kowacki, piłkarz Ślęży. Każdy kto widział wcześniejsze poczynania naszych chłopaków mógł śmiało przyznać, ze zasługiwali na ten awans, bo w A klasie radzili sobie bardzo dobrze.
- Cieszę się, że urwaliśmy się z tej amatorskiej gry po wioskach i nie wygrywamy już 37:0 jak to było dawniej - dodaje Szymon Kowacki Nadszedł w końcu czas na pierwszy pojedynek w okręgówce, Śleża Sobótka - Puma Pietrzykowice, ten mecz dla naszych uczniów był przełomowy, wygrana 1:0 już na początek sezonu bardzo zmobilizowała Sobótczańskich piłkarzy. Tylko czy ta mobilizacja była długotrwała? Raczej nie, kolejne mecze to remisy, albo też wysokie porażki, a przede wszystkim widoczny brak atmosfery w zespole. Z powodu braku czasu Trener Robert Pierzga zrezygnował z trenowania sekcji piłkarskiej i zarząd postanowił zastąpić go doświadczonym szkoleniowcem, którym został Piotr Araszczuk. Śmiało można powiedzieć, że widać postępy, dyscyplina w zespole przynosi tylko i wyłącznie korzyści, co jest dowodem 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 pkt.
- Będzie jeszcze lepiej - na zakończenie dodaje Przemysław Tupik.
Kadra:
Bramkarze: Ruman Adrian (LO Sobótka)       
Obrońcy:
Mateusz Korczak, Paweł Trojnar, Paweł Zimoch,
Tomasz Lewicki ( LO Sobótka) Damian Foltyn ( LO Sobótka)
Pomocnicy:
Janusz Cecot, Kamil Lechniuk (LO Sobótka) Szymon Kowacki (LO Sobótka)
Piotr Maksym, Maciej Sikorski ( LO Sobótka) Krystian Rychlicki
Napastnicy:
Przemysław Tupik (LO Sobótka) Mateusz Mankiewicz, Patryk Rodak.
Trener: Piotr Araszczuk
 
Tekst opracowała Paulina Sobolewska
Igor Pierzga - W piłkę gram od piątego roku życia. Mam nadzieję,że będę to robił jesczcze bardzo długo. Moje osiągnięcia: testy w młodej ekstraklasie, testy w trzeciej lidze, awans do ligi okręgowej, występy w LDJ - najlepszej lidze juniorów na Dolnym Śląsku. Moje plany na przyszłość: gra w 2 lub 1 lidze.